CareMe
Wraz z rozwojem cywilizacji i postępem technologicznym znacznie zwiększyła się długość ludzkiego życia. Pojawiło się też więcej zagrożeń spowodowanych przez czynniki środowiskowe, które prowadzą do chorób lub zaburzeń w działaniu ludzkiego organizmu. Nieregularny lub niezdrowy tryb życia jest głównie odpowiedzialny za powstanie chorób sercowo-naczyniowych i chorób przewlekłych.
Wiele ryzyk i podatności jest uwarunkowanych genetycznie i przeprowadzenie odpowiedniego badania pozwala na identyfikację indywidualnych predyspozycji danego organizmu do konkretnego zaburzenia. Dzięki poznaniu wyników takiego badania można odpowiednio zmienić tryb życia i podjąć profilaktykę wspomagającą ochronę przed zachorowaniem.
Cukrzyca typu II jest długotrwałym zaburzeniem metabolicznym. Charakteryzuje się wysokim poziomem cukru we krwi i zaburzeniem wydzielania insuliny. Glukoza zamiast być transportowana do komórek, w których jest potrzebna energia, gromadzi się w krwiobiegu. Podstawowa przyczyna cukrzycy jest różna w zależności od rodzaju, ale zawsze może doprowadzić do nadmiaru cukru we krwi.
Klasycznymi objawami cukrzycy są częste oddawanie moczu, zwiększone pragnienie, zwiększony głód i utrata masy ciała. Inne objawy, które są często obecne w diagnostyce, obejmują niewyraźne widzenie, drażliwość, neuropatię obwodową, nawracające infekcje pochwy i zmęczenie. Należy pamiętać, że na pierwszym etapie rozwoju choroba nie daje widocznych symptomów, dlatego tak istotny jest monitoring stanu zdrowia przez osoby o zwiększonym ryzyku zachorowania.
Gen CDKAL1 koduje białko, którego funkcją jest wysłanie sygnału do komórek beta trzustki, odpowiadających za produkcję insuliny, o wystąpieniu glukotoksyczności- zbyt wysokiego poziomu cukru. Aktywność białka jest regulowana poprzez glukozę i może wpływać na procesy komórek beta, a jego nadaktywność prowadzić do ich zwyrodnienia. Badania genu dowiodły, że jego mutacje są powiązane z występowaniem cukrzycy typu II. Zmiany w genie CDKAL1 powodują, że produkowana przez trzustkę insulina w mniejszym stopniu reaguje na dostarczaną z pożywieniem glukozę i jest wydzielana w mniejszych ilościach.
Cukrzyca jest groźną chorobą prowadzącą do wielu powikłań, dlatego warto sprawdzić jej ryzyko i wcześnie podjąć profilaktykę. Badanie szczególnie zaleca się osobom, u których w rodzinie występowały przypadki zachorowania.
Wybrane badania możesz przekazać / podarować innej osobie. Wystarczy, że podczas finalizowania zamówienia po podaniu adresu wysyłki wpiszesz nazwy pudełek dla każdego z wybranych produktów. Podając różne nazwy pudełek (np. 1-moje, 2-dla mamy) można stworzyć zestawy badań zarówno dla siebie jak i osób, którym chcemy podarować badanie GeneMe.
Każde kolejne badanie w obrębie jednej wymazówki (czyli jednego pudełka) otrzymujesz za 50% ceny.Całe Twoje zamówienie wysyłamy pod jeden podany adres, aby wysłać pudełka w różne miejsca złóż oddzielne zamówienia.