Badania COVID-19

AlertMe

AlertMe

Działając, organizm ludzki cały czas produkuje nowe komórki, które mają zastępować obumierające. W niektórych przypadkach ten proces jest zaburzony i komórki mnożą się bez ograniczeń, taką masę komórkową nazywamy nowotworem. Duża część takich zmian to nowotwory łagodne, proste w leczeniu, ale niektóre z nich mogą przyjąć postać złośliwą i wyrządzić ogromne szkody w organizmie.

Nieprawidłowości w podziale komórek są często powodem mutacji genetycznych i wykryte na wczesnym etapie mogą pomóc w odpowiedniej profilaktyce.

Nowotwór piersi i jajników

Nowotwory piersi i jajników są jednymi z najczęściej występujących u kobiet. Od lat 70. ubiegłego wieku notuje się na całym świecie wzrost zachorowań na te choroby. Objawiają się nieprawidłowym wzrostem komórek tkanki piersi lub jajnika z możliwością rozprzestrzeniania się na inne części ciała. Obydwa nowotwory mogą rozwinąć się u kobiet w różnym wieku, ale główną grupą ryzyka są osoby po 40-stym roku życia. Z uwagi na trudną identyfikację objawów w pierwszych stadiach choroby bardzo istotnym elementem przeciwdziałania nowotworom są badania profilaktyczne.

Jakie są objawy?

Początkowo nowotwór jajnika często przebiega bezobjawowo. Choroba zostaje zwykle zauważona dopiero, gdy powstaną przerzuty i rak zainfekuje inne narządy. Do najczęstszych objawów należą problemy z układem pokarmowym takie jak wzdęcia, powiększenie obwodu brzucha czy, w późniejszych etapach, wodobrzusze. Nowotwór piersi charakteryzuje się pojawieniem guzków wyczuwalnych podczas badania piersi. Dodatkowymi objawami mogą być zmiany w wyglądzie piersi- zmiana kształtu, wyglądu skóry, brodawek sutkowych lub pojawienie się z nich krwistego wycieku.

Jakie geny analizowane są w badaniu i na co wpływają?

Badania wykazały, że największe obciążenie genetyczne nowotworem piersi i jajnika jest dziedziczne, co pozwala w znacznym stopniu przyspieszyć identyfikację patogennej zmiany w genach BRCA1 oraz BRCA2. Te geny kodują białko odpowiedzialne za hamowanie wzrostu nowotworów poprzez uczestniczenie w mechanizmach naprawczych DNA. Mutacje w genie prowadzą do powstania komórek nowotworowych.

Komu zaleca się wykonanie badania?

Badanie zaleca się wykonać, w ramach profilaktyki, wszystkim kobietom chcącym poznać swoje obciążenia genetyczne.

W ZWIĄZKU Z DUŻYM ZAINTERESOWANIEM NA TEGO TYPU BADANIA, OCZEKIWANIE NA WYNIK MOŻE WYNIEŚĆ DO 30 DNI ROBOCZYCH.

Czy mogę podarować komuś to badanie?'

Wybrane badania możesz przekazać / podarować innej osobie. Wystarczy, że podczas finalizowania zamówienia po podaniu adresu wysyłki wpiszesz nazwy pudełek dla każdego z wybranych produktów. Podając różne nazwy pudełek (np. 1-moje, 2-dla mamy) można stworzyć zestawy badań zarówno dla siebie jak i osób, którym chcemy podarować badanie GeneMe.

Warto także pamiętać, że:

Każde kolejne badanie w obrębie jednej wymazówki (czyli jednego pudełka) otrzymujesz za 50% ceny.
Całe Twoje zamówienie wysyłamy pod jeden podany adres, aby wysłać pudełka w różne miejsca złóż oddzielne zamówienia.